Teknolojiyi kullanma konusunda öncü davranışları ile dikkat çeken Türksis, navigasyon altyapısının uygun olduğu illerdeki kurtarma operasyonlarında navigasyon sisteminini kullanmaya başlayarak kaza yerine ulaşım sürecini kısalttı.

Turksis Yardım ve Servis Sistemleri A.Ş., Turkgroup şirketlerinin bir parçası olarak, %100 Tük sermayeli ilk yardım şirketi olma yolunda 1994 yılında temelleri atılmış ve hizmet ağının ülke genelinde yaygınlaştırılması çalışmalarının tamamlanmasından sonra Şubat 1998 tarihinde faaliyete başlamıştır. Turksis yardım hizmetleri sektörüne etkin çözümler sunarak büyümeye devam etmektedir.

Turksis, hizmet verdiği sektörlerde mümkün olan en geniş kapsamda kurumsal ve profesyonel çözümler üretmeyi amaçlamış, bu doğrultuda yeni projeler geliştirmiş ve bu çalışmalarını iş dünyasına kazandırmayı başarmıştır.

Turksis, güvenilir kurumsal kimliğine şimdiye kadar edindiği tecrübelerini ve teknoloji & bilişim desteğini de katarak kendi alanında özel ve performansı yüksek yeni çözümler üretmeyi hedeflemektedir. Bu hedefe ulaşmak için de hizmet verdiği müşterilerine güven ve kaliteyi yaşatmayı kendisine ilke edinmiştir.

Günümüzde şirketler kendi alanları dışında uzmanlık ve deneyim gerektiren uygulamalar için güvenilir çözüm ortakları aramaktadır. Bu düşünceden yola çıkan TURKSIS kalifiye insan kaynağı ve gücüyle, yönlendirici ve üretken bir anlayış sergilemektedir.